IDEX, Dünyanın En Büyük İkinci Dental FuarıIDEX, Dünyanın En Büyük İkinci Dental Fuarı

Dünyanın en büyük ikinci dental fuarı IDEX, 8-11 Mayıs 2024 tarihlerinde, 500’ün üzerinde katılımcı ve 4 binden fazla dental markadaki yenilikleri, ziyaretçiler ile buluşturacak. Fuarda geçen yıla göre yüzde 15 ziyaretçi ve ticaret hacmi artışı bekleniyor.

Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından düzenlenen, İstanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (IDEX), 8-11 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

2024 yılında 60.000 metrekarelik alanda gerçekleşecek olan IDEX İstanbul, bir önceki organizasyonunda 80’i aşkın ülkeden gelen 28.460 yabancı ziyaretçi ile toplamda 87.570 ziyaretçiyi ağırlamıştı. 2023 yılında rekor ziyaretçi ile gerçekleşen fuar, yeni bir rekor ile 250 milyon dolarlık ticaret hacmi oluşmasını sağladı.

Bu rakamlarla dünyanın en büyük dental fuarı olan IDS’in ardından ikinci büyük fuarı konumuna yükselen IDEX, her yıl başarı grafiğini daha da üste taşıyor. Bu sene, gerek fuar ziyaretçi rakamlarında gerekse iş hacminde yüzde 15 oranında bir artış olması hedefleniyor.

Ülkemize dolar bazında en yüksek döviz girdisi sağlayan fuar konumunda olan IDEX, 2024’te 6 ayrı salonda konuklarını karşılayacak. Sektöre dair tüm yeni teknolojilerin sunulacağı fuar kapsamında, bilimsel programlar ve kurslar da katılımcıları bekliyor. Bu görkemli buluşmaya tüm diş hekimleri ve sektör temsilcileri davetli.