Dr. Cardinali: Kök Kanal Sistemini Güvenli ve Uyumlu Nasıl Şekillendiririz?Dr. Cardinali: Kök Kanal Sistemini Güvenli ve Uyumlu Nasıl Şekillendiririz?

Style Italiano Endodontics altın üyesi Dr. Filippo Cardinali, DT Sempozyum katılımcıları ile buluşuyor. Kök kanal tedavisinin önemli aşamalarından olan şekillendirmenin inceliklerini katılımcılara anlatacak olan Dr. Cardinali ilk gün sahnede olacak.

KONTROLLÜ ŞEKİLLENDİRME; SINIRLI SAYIDA EĞELER KULLANARAK KÖK KANAL SİSTEMİNİN GÜVENLİ VE UYUMLU ŞEKİLLENDİRİLMESİ

Şekillendirme, kök kanal tedavisinin önemli bir aşamasıdır. Doğru uygulama için etkili bir derin temizlik ve kök kanalını uygun doldurma koşulu ile oluşur. Böylece hekimin endodontik tedavi hedeflerinde başarılı olmasını sağlar.

Şekillendirme sırasında, orjinal anatomiye saygı göstermek hekimin endodontik alanda yeterli radiküler dentini hazırlamasına izin verir ve ideal şekillendirmeyle birlikte verimli yıkama ve üç boyutlu dolumu elde etmesini sağlar. Orijinal anatomiye uyan ve bunları karşılayan şekillerin yürütülmesi, kök kanalının kendisinin morfolojisinde basamaklar veya taşkınlık gibi değişiklikler yapma riskini azaltır.

Günümüzde zorlu anatomilerde bile sınırlı sayıda enstrüman kullanarak iyi bir şekillendirme elde etmek mümkündür: bu nasıl mümkün olabilir? Kanal eğelerinin kalitesine ve kullanım prosedürüne veya şekillendirme tekniğinin derinlemesine bilinmesine hala önem veriyor muyuz? Bu sunumumuzda bunları konuşacağız.

Dr. Filippo Cardinali, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun ilk günü (26 Mayıs 2022, Perşembe) saat 15:30’da sahneye çıkacak. “Kontrollü Şekillendirme; Sınırlı Sayıda Eğeler Kullanarak Kök Kanal Sisteminin Güvenli ve Uyumlu Şekillendirilmesi” başlıklı sunumunu yapacak olan Dr. Cardinali’nin konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÜCRETSİZ ONLINE KAYDINIZI MUTLAKA YAPIN

İDEX İstanbul 2022 Fuarı kapsamında düzenlenen Dental Tribune Sempozyumu’na katılım ücretsiz olsa da, online kayıt mecburi. Kısıtlı salon kapasitesi sebebiyle mutlaka önceden online kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt işlemlerinizi http://dtsempozyum.com/onlinekayit.html linkinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

YER, TARİH, SAAT

26 Mayıs 2022, Perşembe
Saat: 15.30- 16.15
İDEX İstanbul Fuarı Sempozyum Alanı - Hall 4
CNR Expo / İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy

 

Haber: Elif Taman Yazıcı (VYG)