Lateral & Krestal Sinüs Tabanı Yükseltme Tekniklerine Dair Güncel İpuçları DT SempozyumdaLateral & Krestal Sinüs Tabanı Yükseltme Tekniklerine Dair Güncel İpuçları DT Sempozyumda

ICOI Lübnan Başkan Yardımcısı ve Beyrut St. Joseph Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Christian Makary, sinüs greftleme prosedürleriyle ilgili maksimum tedavi verimliliğini arttırmada uygulanan yenilikleri katılımcı diş hekimleri ile paylaşıyor.

ÜST ÇENE SİNÜS TABANI YÜKSELTMELERİNDE RİSKLERİN MİNİMİZE EDİLMESİ

Posterior maksiller dişlerin kaybından sonra maksiller sinüsün pnömatizasyonu ile birlikte krestal kemik rezorpsiyonu sıklıkla görülür. Bu durum, dental implant uygulaması için yetersiz kemik dokusu bulunmasına yol açar. Atrofik posterior maksillaları yeniden yapılandırmak için günümüzde lateral ve krestal sinüs taban yükseltme operasyonları yaygın olarak uygulanmaktadır.

Sinüs elevasyonunun planlanmasında radyografik teknoloji önemli bir araçtır: Kalan kret yüksekliği, sinüs vestibül duvar kalınlığı ve sinüs derinliği gibi anatomik varyasyonlar hekimler tarafından değerlendirilmeli; uygun sinüs elevasyon tekniği seçimi sırasında onlara yol göstermelidir. Kemik septumlarının varlığı ve alveolo-antral arterin konumu radyografik olarak tespit edilmeli ve böylece olası sinüs mukoza perforasyonları ve hemorajik komplikasyonlar önlenmelidir.

Sinüs tabanı yükseltme operasyonlarında geçmiş zamanlarda genellikle döner aletler kullanılmış olsa da, günümüzde lateral pencere preparasyonları, krestal sinüs yaklaşımı ve sinüs membran yükseltme operasyonlarında piezoelektrik cerrahi tercih edilmektedir…

Doç. Dr. Christian Makary, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun ikinci günü (27 Mayıs 2022, Cuma) saat 11.15’te sahneye çıkacak. “Üst Çene Sinüs Tabanı Yükseltmelerinde Risklerin Minimize Edilmesi” başlıklı sunumunu yapacak olan Doç. Dr. Makary’nin konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÜCRETSİZ ONLINE KAYDINIZI MUTLAKA YAPIN

İDEX İstanbul 2022 Fuarı kapsamında düzenlenen Dental Tribune Sempozyumu’na katılım ücretsiz olsa da, online kayıt mecburi. Kısıtlı salon kapasitesi sebebiyle mutlaka önceden online kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt işlemlerinizi http://dtsempozyum.com/onlinekayit.html linkinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

YER, TARİH, SAAT

27 Mayıs 2022, Cuma
Saat: 11.15 - 12.00
İDEX İstanbul Fuarı Sempozyum Alanı - Hall 4
CNR Expo / İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy

 

Haber: Elif Taman Yazıcı (VYG)