Endodontik Tedavi Görmüş Dişlerde, Fiber Postların UygulamalarıEndodontik Tedavi Görmüş Dişlerde, Fiber Postların Uygulamaları

Uluslararası 500’ün üzerinde konferansta konuşmacı olarak bulunan Santa Catarina Federal Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Guilherme Carpena Lopes, DT Sempozyum katılımcılarıyla fiberglas postların kullanım alanlarını paylaşacak.

FİBERGLAS POSTLARIN İNDİKASYON VE KULLANIM ALANLARI

Non vital dişlerin restorasyonu komplike bir işlemdir. Bu işlem intra radicular postların sementasyonu seçildiğinde daha da zorlaşır. Bu sunumun hedefi, endodontik tedavi görmüş dişlerde, fiber postların çeşitli uygulamalarını göstermektir. Adhesiv sementasyon detayı mevcut bilimsel bilgilerle desteklenmiştir. Klinik vakaların içeriği:
- Kırık santral kesicilerde bir fiber post sistemi kullanarak direkt adhesiv restorasyonu
- Postların diş-veneer restorasyonunda indikasyonu
- Postların kanin ve posterior dişlerde kullanılması olarak detaylandırılabilir.

Doç. Dr. Guilherme Carpena Lopes, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun ilk günü (26 Mayıs 2022, Perşembe) saat 13:30’da sahneye çıkacak. “Fiberglas Postların İndikasyon ve Kullanım Alanları” başlıklı sunumunu yapacak olan Doç. Dr. Lopez’in konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÜCRETSİZ ONLINE KAYDINIZI MUTLAKA YAPIN

İDEX İstanbul 2022 Fuarı kapsamında düzenlenen Dental Tribune Sempozyumu’na katılım ücretsiz olsa da, online kayıt mecburi. Kısıtlı salon kapasitesi sebebiyle mutlaka önceden online kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt işlemlerinizi http://dtsempozyum.com/onlinekayit.html linkinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

YER, TARİH, SAAT

26 Mayıs 2022, Perşembe
Saat: 13.30 - 14.15
İDEX İstanbul Fuarı Sempozyum Alanı - Hall 4
CNR Expo / İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy

 

Haber: Elif Taman Yazıcı (VYG)