Dental Asistanlar için Önemli Sunumlar DT Sempozyum SahnesindeDental Asistanlar için Önemli Sunumlar DT Sempozyum Sahnesinde

Yaptığı işe değer veren, kliniklerin kalbi olan dental asistanlarımız V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun dördüncü gününde bir kez daha bir araya geliyor. Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Evren Sütekin ve dental fotoğrafçılık eğitimlerinin duayen ismi Dt. Ömer Engin, Dental Asistanlar için 3 saatlik bir sunum hazırladı.

Türkiye’nin tek asistan sempozyumu olan “Asisdent”in başkanı olan Dt. Mustafa Bekerecioğlu koordinatörlüğünde hazırlanan programda önce Dr. Evren Sütekin, günümüzün korkutucu virüsü Korona'dan korunmak için klinik rutinlerimizi anlatacak, sonrasında sahneye çıkacak olan Dt. Ömer Engin ise dental fotoğrafçılığın yeniliklerini, inceliklerini uygulamalı makro çekimlerle katılımcılara anlatacak.

KORONAVİRÜS VE KLİNİK RUTİNLERİMİZ

Kontrol edilemeden dünyaya yayılan Koronavirüs (Covid-19) için tüm önlemleri almaya devam ettiğimiz bu salgına karşı kliniklerde hangi önlemleri almalı, rutin çalışmalarda nelere dikkat etmeliyiz?

Bu sunumda; öncelikle Koronavirüs'ten korunmak için klinik rutininde yapılması gerekenleri, sonrasında tüm bulaşıcı hastalıklara karşı nelere dikkat etmemiz gerektiğini paylaşacağız.

Dr. Evren Sütekin, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun dördüncü günü (29 Mayıs 2022, Pazar) saat 14.30’da sahneye çıkacak. “Koronavirüs ve Klinik Rutinlerimiz” başlıklı sunumunu yapacak olan Dr. Sütekin’in konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÇAĞDAŞ DENTAL FOTOĞRAFÇILIK: BEN ÇEKTİM OLDU (MU)?

Günümüz diş hekimliği diğer tıp branşların da olduğu gibi tedavi etme sanatını başarıyla uygulayabilmek için teknolojiyi en üst seviyede her gün kendini yenileyerek kullanmaktadır. Başarının en önemli öğelerinden biri iletişimdir. İletişimin en önemli parçalarından biri de fotoğraftır. Neredeyse hepimizin cebinde veya çantasında bir dijital makine ya da fotoğraf çekebilen cep telefonu mevcuttur. Zaten fotoğraf çekmek de çok kolaylaştı. Çekilen fotoğraf saniyeler içinde bir başka yere gönderilebiliyor. Her şey çok hızlı… Bilgisayarlarımız binlerce fotoğrafla dolu; ekranda bu fotoğraflar hızla akıyor. Hatalı çekilmiş fotoğrafı sihirli program Photoshop, bir dokunuşta düzeltiyor. Fotoğrafları internet ortamında paylaşabiliyoruz. Bir başka hastaya neler yapabildiğimizi anında ekrandan gösterebiliyoruz. Pekiyi gerçekten bunları yapabiliyor muyuz? Çok önemli bir makale yayıncıya gittiğinde; makaleyi destekleyen fotoğraflar editör tarafından “Bu fotoğraflar baskı açısından uygun değil” cümlesiyle geri geliyor mu? Fotoğraflardaki renkler gerçekten hastanızın renkleri mi? Hukuki bir sorunla karşılaşırsam elimdeki olgu fotoğrafları bana yardımcı olacak mı? Neden benim çektiğim fotoğraflar böyle net ve güzel değil? Bu soruları mı soruyoruz? İşte bu soruların cevabı…

Dt. Ömer Engin, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun dördüncü günü (29 Mayıs 2022, Pazar) saat 15.30’da sahneye çıkacak. “Çağdaş Dental Fotoğrafçılık: Ben Çektim Oldu (Mu)?” başlıklı sunumunu yapacak olan Dt. Engin’in konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÜCRETSİZ ONLINE KAYDINIZI MUTLAKA YAPIN

İDEX İstanbul 2022 Fuarı kapsamında düzenlenen Dental Tribune Sempozyumu’na katılım ücretsiz olsa da, online kayıt mecburi. Kısıtlı salon kapasitesi sebebiyle mutlaka önceden online kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt işlemlerinizi http://dtsempozyum.com/onlinekayit.html linkinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

YER, TARİH, SAAT

29 Mayıs 2022, Pazar
Açılış: 14.15 (Dt. Mustafa Bekerecioğlu)
Saat: 14.30 - 15.15 (Dr. Evren Sütekin)
15.30 - 17.15 (Dt. Ömer Engin)
İDEX İstanbul Fuarı Sempozyum Alanı - Hall 4
CNR Expo / İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy

 

Haber: Elif Taman Yazıcı (VYG)