DTS Katılımcıları Kanal Tedavisi Görmüş Diş için En İyi Restoratif Seçeneği TartışacakDTS Katılımcıları Kanal Tedavisi Görmüş Diş için En İyi Restoratif Seçeneği Tartışacak

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Erhan Erkan, orta veya ciddi sert doku kaybı sergileyen endodontik tedavi görmüş dişler için en iyi restoratif seçeneği bulmanın yollarını Sempozyum katılımcılarına anlatacak.

BİR ENDODONTİSTİN GÖZÜNDEN, KANAL TEDAVİSİ GÖRMÜŞ DİŞLERİN RESTORASYONU NASIL OLMALIDIR?

Endodontik tedavinin son aşaması dişe uygun bir restorasyonun yapılmasıdır. Ancak unutulmamalıdır ki kanal tedavisi görmüş dişler yapısal olarak vital dişlerden farklıdır. Tedavi sırasında gelişen sert doku kaybı, renklenmeler ve dişin fiziksel özelliklerinde meydana gelen değişimler üst restorasyonun yapımı sırasında önem taşır. Uygun restorasyonun seçimi kanal tedavili dişlerin uzun dönem başarısına doğrudan etki etmektedir. Güncel klinik prosedürler ile restoratif materyal ve seçenekleri doğru şekilde uygulamak uzun dönemde oluşabilecek kron ve kök kırıkları olasılığını en aza indirerek tedavilerdeki başarı oranımızı arttıracaktır. Bu sunumun amacı sınırlı, orta veya ciddi sert doku kaybı sergileyen endodontik tedavi görmüş dişler için en iyi restoratif seçeneği bulmaktır.

Dr. Erhan Erkan, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerindeki İDEX İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun üçüncü günü (28 Mayıs 2022, Cumartesi) saat 10.30’da sahneye çıkacak. “Bir Endodontistin Gözünden, Kanal Tedavisi Görmüş Dişlerin Restorasyonu Nasıl Olmalıdır?” başlıklı sunumunu yapacak olan Dr. Erkan’ın konuşmasını dinlemek için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz online kayıt işlemlerinizi tamamlamak.

ÜCRETSİZ ONLINE KAYDINIZI MUTLAKA YAPIN

İDEX İstanbul 2022 Fuarı kapsamında düzenlenen Dental Tribune Sempozyumu’na katılım ücretsiz olsa da, online kayıt mecburi. Kısıtlı salon kapasitesi sebebiyle mutlaka önceden online kayıt olmak gerekiyor.

Kayıt işlemlerinizi http://dtsempozyum.com/onlinekayit.html linkinden kolayca tamamlayabilirsiniz.

YER, TARİH, SAAT

28 Mayıs 2022, Cumartesi
Saat: 10.30 - 11.15
İDEX İstanbul Fuarı Sempozyum Alanı - Hall 4
CNR Expo / İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy


Haber: Elif Taman Yazıcı (VYG)