KurslarKURS ADI: ŞEFFAF PLAKLARLA ORTODONTİ
12 Nisan 2018, Perşembe | Saat 14:00 - 16:00 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Dr. Yasin Erdem Akgül
Sponsor: Orthero
Kontenjan: 60 Kişi (Workshop)

 
KURS ADI: KLİNİKLERİMİZİ DİJİTAL ÇAĞA UYDURMALI MIYIZ? ARTILAR VE EKSİLER
12 Nisan 2018, Perşembe | Saat 14:00 - 16:30 | 2C Salonu
Eğitmen: Prof. Dr. M. Kemal Ünsal
Sponsor: Güney Diş Deposu
Kontenjan: 15 Kişi (Hands-on)
İçerik: Çağdaş diş hekimliği hem hasta ihtiyaçları, hem de daha yüksek standartlarda tedavi hizmeti sunabilmek için, hepimizi dijital iş akışına yönlendirmektedir. Bu kursta; bu yönlendirmeye hangi aşamada, ne nitelikte cihazlar ile ve nasıl entegre olunmasına dair kafanızda oluşabilecek sorulara cevaplar bulabileceksiniz.
- Dijital iş akışının avantaj ve dezavantajları nelerdir?
- Tarayıcı seçiminde neleri göz önüne almalıyız?
- Dijital iş akışı için preperasyon esasları nelerdir?
- İntraoral tarayıcıların çalışma prensipleri.
- Tarama sonrası laboratuvar ile iletişim.
- Tarama sonrası laboratuvarda iş ilerlemesi.
- CAD-CAM kazıma cihazlarında kullanılabilecek malzemelere ait genel bilgi.
- Tarama sırasında dikkat edilecekler ve tarama işlemlerinin demonstrasyonu (Hands-on)
 

KURS ADI: 3SHAPE TRIOS: DONANIMSAL/YAZILIMSAL ÖZELLİKLERİ VE KULLANIMI
13 Nisan 2018, Cuma | Saat 14:00 - 16:00 | 2G Salonu
Eğitmen: Prof. Dr. Kıvanç Akça
Sponsor: Öner Diş Deposu
Kontenjan: 25 Kişi (Workshop / Hands-On)
İçerik: 3Shape TRIOS ağız içi tarayıcısının modellerinin tanıtımını takiben, tarayıcının özelliklerine ve kullanımına odaklanılacaktır. Katılımcı TRIOS tarayıcının kullanıcı ara yüzey yazılımının temel özelliklerini bilecek, diş destekli restorasyonlar için tarama prensiplerini öğrenecek, implant destekli restorasyonlar için dijital ölçü farklılıkları kavrayacak, 3Shape post-core çözüm yaklaşımını ve scan post setini tanıyacak, TRIOS Dental Desktop ve ilişkili Design Studio, 3Shape Implant Studio ve 3Shape Smile Design hakkında fikir sahibi olacak, TRIOS yazılımı ile ilişkili yeniliklerden haberdar olacaktır.

 
KURS ADI: KALSİFİYE KANAL TEDAVİSİ VE UYGULAMALARI
13 Nisan 2018, Cuma | Saat 11:00 - 13:00 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Dr. Hugo Sousa Dias
Sponsor: İlkay Diş Deposu
Kontenjan: 25 Kişi (Hands-On)
İçerik: Kalsifiye dişlerde klinik uygulama, endodontik bir tedavidir ve mevcut endodontik uygulamaların büyük bir kısmını oluşturur. İnsanlar artık daha uzun yaşıyor ve doğal dişlerini korumak istiyorlar. Tekrarlanan restorasyonlar, travma, vital pulpa terapisi ve derin restorasyonlardan veya çatlaklardan kaynaklanan kronik iritasyon gibi, pulpa odası ile kök kanallarında değişik derecelerde (orta düzey ve şiddetli) kalsifikasyon gelişimine sebep olacak bir çok faktör vardır.

 
KURS ADI: TOTAL DİŞSİZLİĞİN TEDAVİSİNDE GREFTSİZ ÇÖZÜMLER VE İMMEDİATE YÜKLEME
13 Nisan 2018, Cuma | Saat 14:00 - 16:00 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Dr. Emre Çimen
Sponsor: Detech İmplant
Kontenjan: 25 Kişi (Hands-On)
İçerik: Günümüzde total dişsiz hastalar ya da terminal dentisyon hastalarını tedavi etmek için, özellikle atrofik çenelerde, zaman alıcı ve zahmetli bir süreçtir. Varolan kemik kullanılarak yapılan düz ya da açılı implantlar sayesinde bu tür hastalar çok daha kısa sürede tedavi edilebilmekte ve osseointegrasyon sürecinin sabit bir geçici bir protezle geçirmesi sağlanarak konforlu bir iyileşme süreci sağlanabilmektedir. Hem hasta hem de hekimler için yüz güldürücü sonuçlar veren bu sistemin başarısını etkileyen en önemli faktör, temel prensiplerin eksiksiz bir şekilde uygulanmasıdır.

KURS ADI: MİNİMAL İNVAZİV ENDODONTİ
14 Nisan 2018, Cumartesi | Saat 14:00 - 16:00 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Dr. Mustafa Gündoğar- Dr. Taha Özyürek
Sponsor: Öncü Dental
Kontenjan: 30 Kişi (Hands-On)
İçerik: Bu kursta, kök kanal tedavisinin geçmişte kabul görmüş̧ olan bazı temel kavramları (giriş̧ kavitesi hazırlanması, kök kanallarının tespiti, kök kanallarına direkt ulaşım) ve günümüzde kullanılan en son yöntemler incelenecek ve tartışılacaktır. Kursun temel amacı; günümüzde gelişmekte olan “minimal invaziv endodonti” terimi kapsamında katılımcılara, dental operasyon mikroskobu kullanılarak endodonti alanında uygulanabilecek yöntemlerin tanıtılmasıdır.
Sonuç olarak katılımcılar; Giriş̧ kavitesi hazırlanmasında güncel yöntemler hakkında bilgi sahibi olma, kök kanal şekillendirmesinde kullanılan NiTi döner eğe sistemleri hakkında güncel bilgi sahibi olma ve uygulama yapma, irrigasyon solüsyonlarının aktivasyonunda kullanılan yöntemlerin uygulanması, dental operasyon mikroskobu ve “minimal invaziv endodontik tedavi” hakkında bilgi sahibi olma fırsatı bulacaklardır.

KURS ADI: 3SHAPE TRIOS: DONANIMSAL/YAZILIMSAL ÖZELLİKLERİ VE KULLANIMI
14 Nisan 2018, Cumartesi | Saat 14:00 - 16:00 | 2G Salonu
Eğitmen: Prof. Dr. Kıvanç Akça
Sponsor: Öner Diş Deposu
Kontenjan: 25 Kişi (Workshop / Hands-On)
İçerik: 3Shape TRIOS ağız içi tarayıcısının modellerinin tanıtımını takiben, tarayıcının özelliklerine ve kullanımına odaklanılacaktır. Katılımcı TRIOS tarayıcının kullanıcı ara yüzey yazılımının temel özelliklerini bilecek, diş destekli restorasyonlar için tarama prensiplerini öğrenecek, implant destekli restorasyonlar için dijital ölçü farklılıkları kavrayacak, 3Shape post-core çözüm yaklaşımını ve scan post setini tanıyacak, TRIOS Dental Desktop ve ilişkili Design Studio, 3Shape Implant Studio ve 3Shape Smile Design hakkında fikir sahibi olacak, TRIOS yazılımı ile ilişkili yeniliklerden haberdar olacaktır.

KURS ADI: ÇÖZÜM ODAKLI ENDODONTİ: T-WIRE TEKNOLOJİSİ VE KÖK KANAL TEDAVİLERİNDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLAR
14 Nisan 2018, Cumartesi | Saat 11:00 - 13:30 | 2C Salonu
Eğitmen: Yrd. Doç. Dr. Tan Fırat Eyüboğlu
Sponsor: Güney Diş Deposu
Kontenjan: 20 Kişi (Hands-On)
İçerik: Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte kanal tedavisi uygulamaları için birçok yeni şekillendirme sistemi ile karşılaşmaktayız. Özellikle kanal tedavisi uygulamalarında oldukça önemli bir yeri olan nikel titanyum şekillendirme sistemlerinde gerek eğelerin üretim safhasında gerekse de üretiminden sonra yapılan işlemler ile fiziksel özelliklerinde meydana getirilen birçok değişiklik bu sistemlerin konvansiyonel nikel titanyum sistemlere göre daha dayanıklı ve etkin bir şekillendirme yapmasını sağlayabilmektedir. Bu eğitimde T-Wire teknolojisi ile üretilmiş nikel titanyum şekillendirme sistemi olan 2Shape ile kök kanallarına giriş ve şekillendirme konusunda bilgilendirme yapılacaktır.

KURS ADI: KONİK IŞINLI BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ UYGULAMALARI
14 Nisan 2018, Cumartesi | Saat 14:30 - 17:00 | 2C Salonu
Eğitmen: Doç. Dr. Erdoğan Fişekçioğlu
Sponsor: Güney Diş Deposu
Kontenjan: 20 Kişi (Hands-On)
İçerik: Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi (KIBT) tek rotasyonda ve oldukça düşük radyasyon dozu ile diş hekimlerine 3 boyutlu hacimli (volumetrik) veri elde etme olanağı sağlar. Bu kursta radyasyon güvenliği açısından KIBT ve çalışma prensibi, Diş Hekimliği Uygulamaları, KIBT Okuma Temel Prensipleri, Kesitsel Radyolojik Anatomiye Giriş ve KIBT üzerinde kesitsel anatomi konuları ayrıntılı bir biçimde vakalar üstünde anlatılacaktır.

KURS ADI: TEŞHİSTEN RESTORASYONA MİKROSKOPLU ENDODONTİ
14 Nisan 2018, Cumartesi | Saat 11:00 - 13:30 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Dr. Halil Erçağ, Dr.Oktay Dülger
Sponsor: Onur Diş Deposu
Kontenjan: 20 Kişi (Hands-On)
İçerik: Endodonti prensipleri başlangıçtan günümüze her aşamasında köklü değişikliklere uğramıştır. Teşhisteki ve tedavi planlamasındaki yeni gelişmelere ek olarak, çağdaş endodontinin olmazsa olmazı endodontik cerrahi mikroskobu, yeni sistem kanal şekillendirme görüş ve teknikleri, yıkama ve doldurma cihaz ve materyalleri kadar, tedavi sonrasında yapılacak restorasyon ilke ve teknikleri, başarı oranlarını artırmıştır.

KURS ADI: TANAKA ENAMEL•Z-EP KONSEPTİ ZİRKON USTALARI UYGULAMA SEMİNERİ
15 Nisan 2018, Pazar | Saat 12:00 - 14:00 | Palmiye Salonu
Eğitmen: Akito Kani, RDT
Sponsor: Önce Diş Hekimi Derneği
Kontenjan: 35 Kişi (Workshop)
İçerik: Tanaka Dental’in Multi-5 ve ZirColor likidi kullanılarak yapılacak zirkon renklendirme seminerinde minimal porselen build-up kullanarak güzel ve kalıcı bir zirkon kuronun nasıl yapılacağı, ZirColor renklendirme likidinin nasıl kullanılacağı anlatılacaktır.
Kayıtlar ÖDD tarafından alınmaktadır. Dt. Ercüment Sucu’yu 0532 214 82 82 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

KURS ADI: TÜM YÖNLERİ İLE İMPLANT ENDİKASYONLARI
15 Nisan 2018, Pazar | Saat 13:00 - 15:00 | 2C Salonu
Eğitmen: Dr. Uğur Meriç, Dr. Tolga Şitilci, Dt. Ahmet Kiğılı
Sponsor: Mode İmplant Akademi
Kontenjan: 35 Kişi (Workshop) *Hands-on çalışması saat 15:15-16:00  arasında Mode İmplant Akademi standında yapılacaktır.
İçerik: Günümüzde endikasyonlar farklı sunumlar ile parça parça derinlemesine irdelenmektedir. Fakat edikasyonların klinik pratiğinde bütün bakış açıları ile incelenmesi önemli bir ayrıntıdır. Bu kursta birçok vaka üzerinden değerlendirilecek tıbbi, cerrahi ve protetik endikasyonlar tartışılacaktır.

KURS ADI: PIEZO CERRAHİ ALETİNİN İMPLANTOLOJİDE VE KEMİK CERRAHİSİNDE KULLANIMI
15 Nisan 2018, Pazar | Saat 14:00 - 16:00 | 2G Salonu
Eğitmen: Prof. Dr. Aslan Y. Gökbuget
Sponsor: Onur Diş Deposu
Kontenjan: 20 Kişi (Workshop)
İçerik: Günümüzde çağdaş diş hekimliğin ana amacı sadece hastalıkları tedavi etmek değil aynı zamanda hastanın estetik, fonsiyonel ve fonetik beklentilerini de karşılamaktır. İmplantolojinin son 20 yıl içerisinde bilimsel bir alt yapıya kavuşması ve yüksek bir öngörülebilirlik düzeyine ulaşması diş hekimliğinde adeta yeni bir çığır açmıştır.
 
Son on-onbeş yılda implant uygulamalarındaki öngörülebilirliğin artırılması için çok sayıda cerrahi alet ve uygulama tanımlanmıştır. Bunlardan belki de en umut verici olanı şüphesiz Piezo cerrahi aletidir. Atravmatik ve güvenli bir cerrahi uygulama için neredeyse ideal bir alet olarak tasarlanmıştır. En önemli avantajı çok deneyimsiz bir elde bile herhangi bir zarara neden olmayacak şekilde uygulama kolaylığı sağlamasıdır. Bu konuda Piezo cerrahinin diğer klasik yöntemlere göre avantaj ve yararlarını gösteren  çok sayıda makale yayınlanmıştır.
 
Bu kursta piezo cerrahi aletinin kullanım alanları avantaj ve dezavantajları ile uygulama alanlarına yönelik demolar yapılacak ve katılımcılara da uygulama şansı verilecektir. Bilimsel alt yapısı, endikasyon, kontra-endikasyonlar ve risk faktörleri detaylı bir şekilde anlatılacaktır.