Kadavra Uygulamalı İki Farklı Workshop

Kadavrada cerrahi/implantoloji eğitimleri konusunda ve yumuşak doku operasyonları konusunda Türkiye'nin önde gelen  isimlerinden biri olan Prof. Dr. Korkud Demirel, ve Dr. Becen Demir, Dental Tribune Türkiye Sempozyumu kapsamında, iki farklı sunum ile sahnede olacak.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılki Sempozyum’da da kadavra uygulamalı sunumlar gerçekleştiriliyor. Bu yıl, DT Türkiye Sempozyumu’nun bir günü, bu çalışma için tahsis edildi.

İki ayrı konuşmacı, kendi uzmanlık alanlarına göre birbirinden farklı operasyonları kadavra üzerinde icra ederek, bilgi ve birikimlerini katılımcı hekimlerle paylaşacak.

Türkiye’de yumuşak doku operasyonlarının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Korkud Demirel’in, “Yumuşak Doku Yumuşak mıdır?” başlıklı sunumu sırasında biyolojik genişlik, doku biyotipi, ve keratinizasyonu üzerinde odaklanılarak “Kadavra Üzerinde Uygulamalı Yumuşak Doku Operasyonu” gerçekleştirecek.


Kadavra uygulamalı implant eğitimlerinde tecrübeli isimlerden olan Dr. Becen Demir, kadavra üzerinde uygulamalı immediat implant yerleştirecek. Katılımcılar “İmmediat İmplantasyon: Mucize mi? Tehlike mi? Güvenli mi? Riskli mi?” konu başlığı altındaki sunum ile immediyat operasyonu tüm avantaj ve dezavantajları ile izleme, bilmediklerini sorma fırsatı yakalayacaklar.


Sunumlar 28 Nisan 2017, Cuma günü saat 14.00'te başlayıp 18.30'a kadar sürecek. Katılımcı diş hekimleri, kadavra üzerinde uygulanacak operasyonları izleme, merak ettikleri soruları doğrudan sorma fırsatı bulacaklar. Sunuma sadece diş hekimleri katılabiliyor ve önceden mutlaka kayıt yaptırmış olmak gerekiyor.